COLIVO

COLIVO – stosowany do zapobiegania zaburzeniom trawiennym pochodzenia bakteryjnego (E. coli, Salmonella sp., Clostridium perfringens). Cielęta do 1 miesiąca życia z uwagi na niestabilną florę jelitową są narażone na występowanie biegunek, czego konsekwencją jest  zapalenie jelit, utrata elektrolitów i wody, co może prowadzić do odwodnienia, kwasicy metabolicznej i w konsekwencji upadków. Biegunki to także przyczyna zahamowania wzrostu i rozwoju oraz czynnik podnoszący koszty odchowu (wydatki na leczenie).

Biegunki wywołane toksynami powodują zniszczenie mikrokosmków jelitowych, rozszczelnienie jelit i pogorszenie wchłaniania składników pokarmowych.

COLIVO to rozpuszczalny w mleku proszek o działaniu bakteriostatycznym i wspomagającym rozwój korzystnej mikroflory jelitowej. Zapobiega  biegunkom bakteryjnym i enterotoksemii.

COLIVO stosuje się w celu zapobiegania biegunkom bakteryjnym w ilości 1,5 g na 100 kg masy ciała, a w przypadku zapobiegania enterotoksemii: 0,8-1 g na 100 kg masy ciała. Produkt stosowany jest przez minimum 2 tygodnie jako dodatek do mleka lub paszy dietetycznej. Może być wymagany okres adaptacyjny, gdzie należy stopniowo zwiększać dawkę. Celem stosowania COLIVO jest: redukcja antybiotyków w odchowie, profilaktyka zaburzeń trawiennych pochodzenia bakteryjnego i regulacja flory jelitowej.